Narzędzia dostępności
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Skala szarości
Negatyw
Reset

Witamy w naszym Domu

Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów został utworzony decyzją Wojewody Rzeszowskiego z dnia 24 lipca 1981 roku. Obiekt położony jest w dzielnicy Rzeszowa-Słocinie, pośród zieleni starego parku w bezpiecznej okolicy. 

Dom ma zasięg ponadgminny i przeznaczony jest dla 103 osób niepełnosprawnych w podeszłym wieku oraz osób niepełnosprawnych fizycznie obojga płci. Dysponujemy miejscami głównie w pokojach jedno osobowych, które każdy pensjonariusz może urządzić wedle własnego uznania. Posiadamy również pokoje dwuosobowe. Każdy z nich jest dobrze wyposażony, z samodzielną łazienką, prysznicem i toaletą oraz balkonem. Standard Domu spełnia wymogi Ustawy o Pomocy Społecznej. Dla zapewnienia najwyższego komfortu i wygody naszym Podopiecznym dysponujemy łóżkami z elektryczną regulacją w każdej pozycji.

Opiekę medyczną całodobową zapewnia wykwalifikowany personel medyczny – pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz opiekunowie medyczni. O bezpieczeństwo medyczne naszych Podopiecznych dba lekarz rodzinny. Standardowe wizyty odbywają raz w tygodniu. Konsultacje lekarzy specjalistów możliwe są w ramach umowy z NFZ w przychodniach i szpitalach na terenie miasta. Doraźna pomoc medyczna udzielana jest w dobrze wyposażonym gabinecie zabiegowym – wykonujemy pomiary temperatury, saturacji, monitorujemy poziom glukozy, ciśnienia tętniczego, w razie potrzeby robimy wlewy kroplowe ordynujemy zlecone leki. Nasi mieszkańcy nie muszą się martwić o to, że zapomną przyjąć swoich leków na czas – nasz personel zadba o to, aby każdy z naszych podopiecznych o właściwej przyjął wszystkie zlecone leki.

Wykwalifikowani fizjoterapeuci prowadzą zajęcia grupowe i indywidualne w nowocześnie urządzonej sali do rehabilitacji, wyposażonej w cykloergometry, orbitrek, rotory kończyn dolnych i górnych manualne oraz z napędem elektrycznym, atlas do ćwiczeń, UGUL.

Każdy z mieszkańców może korzystać z zabiegów fizykoterapeutycznych w tym – elektroterapii, magnetoterapii, zabiegów ultradźwiękowych, krioterapii, solux, biotron oraz masażu leczniczego.

 Dobrze wyposażona kuchnia serwuje zestawy dań według diet uwzględniających potrzeby zdrowotne i upodobania pensjonariuszy. 

 Do dyspozycji mieszkańców oddana jest obszerna świetlica, biblioteka oraz kaplica, w której odprawiane są nabożeństwa. 

 Prowadzimy zajęcia terapeutyczne w nowoczesnych pracowniach w tym zajęcia: plastyczne, muzyczne, hafciarskie, kulinarne, komputerowe i inne, proponowane przez mieszkańców zgodnie z ich zainteresowaniami. Biorą oni także udział w imprezach kulturalno-oświatowych, wycieczkach i spotkaniach z pensjonariuszami innych Domów. Posiadamy kilka pokoi gościnnych.